اولین دورهمی شاگردان قدیم و جدید جلسه قرآن «سیدمحسن موسوی‌بلده» برگزار شد
اولین دورهمی شاگردان قدیم و جدید جلسه قرآن «سیدمحسن موسوی‌بلده» برگزار شد

تاریخ انتشار :۱۴۰۱/۰۵/۰۹
اولین دورهمی شاگردان قدیم و جدید جلسه قرآن «سیدمحسن موسوی‌بلده» برگزار شد

اولین دورهمی شاگردان قدیم و جدید جلسه قرآن سیدمحسن موسوی‌بلده صبح روز هفتم مردادماه با حضور جمعی از دوستان و علاقه‌مندان به این استاد پیشکسوت برگزار شد.


اولین دورهمی یک روزه شاگردان سیدمحسن موسوی‌بلده، پیشکسوت قرآنی کشورمان صبح روز جمعه هفتم مردادماه با حضور جمعی از شاگردان وی از گذشته تا به امروز، به همت مؤسسه احسن الحدیث در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

در ابتدای این دورهمی اعضای گروه هم‌خوانی و مدیحه‌سرایی اهل بیت به رهبری هادی آرزم به اجرای قطعاتی پرداختند و پس از آن بهروز یاریگل، پیشکسوت قرآنی کشورمان به بیان نکاتی پرداخت.

وی در بخشی از صحبت هایش با اشاره به اینکه برای چنین دورهمی‌هایی باید ارزش قائل شد، گفت: تلاش کنیم تا با تفکیک موضوعات و دسته‌بندی مباحث مختلف، متفاوت‌تر از گروه‌های دیگر عمل کنیم تا بتوانیم از این گروه بهره‌برداری و استفاده علمی بیشتری ببریم.

در ادامه سیدمحسن موسوی‌بلده، به بیان مباحثی در مورد اختلاف قرائات پرداخت و گفت: با ورود شیخ عصفور به ایران بحث اقراء و قرائات جدی‌تر شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد بسیار معدودی از قاریان و حافظان کشورمان اجازه قرائات دهگانه را دارند، افزود: فاطمه شیرازی یکی از همین افراد معدود است، ایشان تنها بانویی ایرانی هستند که تا کنون موفق به کسب این اجازه‌نامه شده‌اند.

تلاوت احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی کشورمان بخش پایانی این دورهمی بود. وی قبل از اجرای خود به بیان خاطره‌ای از تلاوت خود برای دو نوجوان پرداخت و آن را یکی از بهترین خاطرات خود در این سال‌ها معرفی کرد.

 


خطای غیرمنتظره

صفحه ی مورد نظر یافت نشد


بازگشت به صفحه ی اصلی