اختتامیه ویژه دوره های تربیت معلم مؤسسه احسن الحدیث
اختتامیه ویژه دوره های تربیت معلم مؤسسه احسن الحدیث

تاریخ انتشار :۱۴۰۰/۰۸/۲۲
اختتامیه ویژه دوره های تربیت معلم مؤسسه احسن الحدیث

اختتامیه ویژه دوره های تربیت معلم مؤسسه احسن الحدیث


در پی برگزاری دوره های متعدد تربیت معلم تجوید, صوت و لحن, روخوانی و روانخوانی و حفظ و مفردات  مؤسسه احسن الحدیث اختتامیه ای با حضور مهمان ویژه برنامه مهدی قره شیخلو ریاست محترم مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اساتید این دوره استاد سید محسن موسوی بلده و استاد احمد ابوالقاسمی و استاد محمدمهدی بحرالعلوم و استاد سیدیوسف درود برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا استاد بحرالعلوم از اهمیت و هدف  حفظ قرآن صحبت کردند و توصیه نمودند برای درک شیرینی مفاهیم قرآن کریم می‌توان از کلاس‌های مفردات قرآن کریم بهره مند شد.

 سپس استاد مهدی قره شیخ لو در مورد مؤسسه احسن الحدیث بیان کردند:

مؤسسه احسن الحدیث از مؤسسات قرآنی با سابقه و موفق در سطح کشور است که از لحاظ کمی و کیفی دارای عملکرد مناسبی می‌باشد.

توصیه می‌شود بعد از کرونا هم نسبت  به برگزاری کلاسهای  آموزشی ترکیبی به صورت حضوری و غیر حضوری توجه داشته باشیم.

ایشان همچنین به دو نکته مهم اشاره داشتند:

  1. ارتقاء سطح انس عمومی مردم با قرآن کریم
  2. تربیت نیروهای متخصص که پرچم دار آموزش قرآن در سطح کشور باشند.

 و  نکته آخر اینکه هدف از این  آموزش ها و مسابقات این است که تعالیم قرآن در وجودمان متجلی شود.

سپس جناب استاد احمد ابوالقاسمی, استاد دوره تربیت معلم صوت و لحن دوره تربیت معلم صوت و لحن که اجرا شد دارای سرفصل های کاملی بود  و می‌تواند شیوه صحیح آموزش تلاوت قرآن کریم در سراسر کشور را بهبود بخشد, زیرا مخصوصا در مورد نوجوانان حساسیت ویژه ای به دلیل شرایط خاص این سنین و تغییرات صوت افراد وجود دارد .

استاد موسوی بلده حسن ختام جلسه

مدیر عامل محترم مؤسسه احسن الحدیث ضمن تشکر از اساتید و مربیان حاضر در دوره‌های یاد شده از جناب استاد مهدی قره‌شیخ‌لو به عنوان یکی از چهر‌ه‌های مؤثر و موفق قرآنی کشور تشکر و قدردانی نمودند و همچنین توجه و تشکر خود را نسبت به شرکت کنندگان دوره‌های مختلف در سراسر کشور به دلیل اهمیت آنان به امر فعالیت آموزشی قرآن کریم ابراز داشتند.

همچنین ایشان از نیروهای اجرایی مؤسسه به دلیل زحمات آنان در طول دوره طاقت فرسای کرونایی تشکر نموده و برای ایشان  موفقیت و توفیق روز افزون آرزو نمودند.

این برنامه با اجراء جناب استاد سیدیوسف درود مدیر آموزش و پژوهش مؤسسه و استاد دوره تربیت معلم روخوانی و روانخوانی روز جمعه 21 آبان برگزار شد.

لازم به ذکر است پس از پایان دوره های تربیت معلم با حضور اساتید و شرکت کنندگان جلسه اختتامیه ای برگزار می‌شود.

از ویژگی های این  اختتامیه برگزاری اختتامیه چند دوره در یک محفل آنلاین و مجازی و با حضور چهره های فاخر و سرشناس قرآنی کشور صورت پذیرفت.