سوگ‌نشینی جامعه قرآنی در شب سوم شهادت سالار شهیدان
سوگ‌نشینی جامعه قرآنی در شب سوم شهادت سالار شهیدان

تاریخ انتشار :۱۳۹۸/۰۶/۲۶
سوگ‌نشینی جامعه قرآنی در شب سوم شهادت سالار شهیدان

سوگ‌نشینی قاریان قرآن کریم و عزاداری سالار شهیدان(ع)، شامگاه ۲۱ شهریورماه، همزمان با شب سوم شهادت امام حسین(ع) و یاران وفادارش، با حضور گسترده قرآنیان و تلاوت قاریان و مداحی نوحه‌سرایان در منزل اخوان موسوی‌بلده برگزار شد.


به گزارش  ایکنا؛ سوگ‌نشینی قاریان قرآن کریم و عزاداری سالار شهیدان(ع)، شامگاه ۲۱ شهریورماه، همزمان با شب سوم شهادت امام حسین(ع) و یاران وفادارش، با حضور گسترده قرآنیان و تلاوت قاریان و مداحی نوحه‌سرایان در منزل اخوان موسوی‌بلده برگزار شد.

این مراسم هرساله همزمان با سومین شب از ماه محرم‌الحرام و در ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) برپا و امسال، ۲۱ شهریورماه مصادف با ۱۲ محرم ۱۴۴۱ با حضور گسترده و چشم‌گیر قرآنیان و اساتید قرآنی در منزل اخوان موسوی‌بلده برگزار شد.

مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء آغاز و پس از اقامه نماز به تعداد حاضران در جمع افزوده شد. تلاوت نخستین این مراسم توسط حجت‌الاسلام موسوی‌درچه‌ای، قاری و مدرس قرآن انجام شد که وی اجرای مراسم را نیز برعهده داشت. سپس قاری نوجوان، محمدرضا طاهری به سبک قاری شهیر مصری، حصان، تلاوت داشت که شور خاصی را در جلسه حاکم کرد. شعرخوانی در وصف حضرت عباس(ع) توسط محمدرضا پورمعین از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
برخی چهره‌های فرهنگی و تعدادی از اعضای شورای شهر تهران به دلیل آشنایی دیرینه با اخوان موسوی‌بلده در این جمع دیده می‌شدند.

یکی از تلاوت‌های سوگ‌نشینی قاریان به مرتضی یادگاری، پیشکسوت قرآنی اختصاص داشت و اجرای همخوانی توسط گروه تواشیح محمد رسول الله(ص) از دیگر بخش‌های این مراسم بود. تلاوت قاری نوجوان، محمدرضا حاتمی و مرثیه‌سرایی پیشکسوت قرآنی سیدعباس میرداماد نیز صورت گرفت.

شیخ محمد فهمی عصفور نیز طی سخنانی به بحث امامت و ولایت در قرآن پرداخت و حرکت امام‌ حسین(ع) و قیام عاشورا را با چند آیه قرآن کریم تطبیق داد.

این مراسم باشکوه قرآنی حدود ساعت ۲۲ با ذکر مصیبت و دعای ختم جلسه و برپایی سفره اطعام اباعبدالله‌الحسین(ع) به‌پایان رسید.

این مراسم به صورت لایو از صفحه ایکنا در شبکه اجتماعی اینستاگرام iqnanews@ پخش شد.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا ببینید.